Popis Web51

News Web51  start.html  Často kladené dotazy
Blokové schema Web51 Web51 je komplexní projekt v rámci kterého je připojen procesor z rodiny Intel x51 k síťovému řadiči Realtek RTL8019AS.
Výsledkem je velmi levné a snadno použitelné rozhraní do sítě Ethernet. Použitím známého procesoru x51 se otevírá možnost i pro malé a střední firmy získat svým zařízením přístup do síťových technologií.

Blokové schéma základního projektu vidíte na obrázku. Kliknutím získáte větší verzi pro tisk..

Na vaše otázky snad odpoví : FAQ - Často kladené otázky.Filozofie HardWare řešení

Filozofie SoftWare řešeníWeb51 - VOLNÝ PROJEKT? Lze na něm vyvíjet komerční aplikace?

Projekt Web51 existuje ve dvou licencích a tak je třeba na něj nahlížet. Základní rozdělení se liší typem licence a zdrojovými kódy jedné z knihoven. Část komunikace TCP/IP je uložena v knihovně libk, jejíž zdrojové kódy dodáváme pouze s naším DESIGN KITem. Ve volném balíku je ale obsažena přeložená verze této knihovny v několika verzích, takže je možný plný vývoj i na základě volné verze pod GPL.

Volná licence splňující podmínky GPL:

Volná verze Web51 je plně zdokumentována a můžete si ji stáhnout zdarma ve zdrojových kódech (mimo zdrojových kódů knihovny libk) v sekci DOWNLOAD, včetně zdrojových kódů příkladů a části kódu knihoven.


Komerční licence s plnými zdrojovými kódy:

Volná část splňuje podmínky GNU licence GPL. Vzhledekm k tomu, že jsme původními autory projektu, nevylučuje nám použití GPL licence šířit projekt i pod jinou, v tomto případě komerční licencí.

HW server bude nadále zveřejňovat nové verze příkladů a kódu systému Web51. Volně zveřejňovány však budou nadále pouze ovládací rutiny, moduly komunikace, řešení konkrétní problematiky atd.. Neuvažujeme o uvolnění našich ucelených aplikací, které paralelně distribuujeme v rámci aplikačních LITE verzí.


Distribuce Web51

Základní softwarové řešení Web51 si můžete stáhnout zdarma v sekci DOWNLOAD.
Web51 prodáváme ve dvou základních vývojových řadách, viz OBJEDNÁVKA.


Pro VÝVOJOVÉ ÚČELY je určena DESIGN verze v několika modifikacích :

Pro všechny prosukty z DESIGN řady platí dodávka plně otevřeného kódu a licence na 20 komerčních aplikací.
Zákazníkům, kteří si postaví na Web51 jakýkoli vývoj můžeme nadále dodávat samotný hardware. Cena HW řešení se pohybuje kolem cca 3.000 Kč + DPH.


Pro KONCOVÉ APLIKACE je řešením "lite" řada:

Detaily jednotlivých provedení a jejich aktuální ceny najdete v sekci OBJEDNÁVKA.
Aplikační verze mimo DESIGN řadu jsou určeny jako konečná řešení konkrétních aplikací, jsou dodávány bez jakýchkoli zdrojových kódů.

Informace o systému Web51

Pokud máte zájem o získávání informací o aktualizacích stránek kolem projektu Web51, přihlašte si prosím naše emailové zpravodajství. Vaše zadaná emailová adresa nebude sdělena žádné třetí osobě a HW server se zavazuje zasílat jakékoli informace nejčastěji 2x za měsíc.

Jméno:   
Email:   
Sponzored by LPhard Ltd. Graphics by GIMP Created by EasyPad

(c)Copyright 2000, 2001, HW server & Radek Benedikt
Web51@HW.cz, Web51.HW.cz

Final applications of the Web51 : www.HWgroup.cz
News Web51  Obsah  Často kladené dotazy